TAHOKOV


Tahokov je mřížovina vyrobená z pásu, který se nastřihne, posune, opět nastřihne a následně natáhne, čímž vznikne oko. Natažením se materiál mírně vertikálně pootočí, proto lze tahokov ještě následně převálcovat a srovnat. Různé velikosti typu oka se volí patřičnými nástroji. Tahokov se vyrábí z hliníku, ocelí třídy 11 a 17 a pozinku.
 
Skladem vedeme tahokov z hliníku EN AW-1050 s kosočtvercovým okem v rozměrech: 0,8 x 1000 x 2000 mm / oko 8 x 4 mm, 1,0 x 1000 x 2000 mm / oko 16 x 8 mm . O aktuálních skladových zásobách se informujte. Z výroby Vám rádi zajistíme i jiné tloušťky plechů, formáty a oka.
 
TAHOKOV s kosočtvercovými oky je nejčastěji používaným typem tahokovu. Jednoduchý klasický design mřížky nachází mnohostranné způsoby využití. Je oblíbený pro svou variabilitu (opačné otočení oka) a výrobní flexibilitu.
 
TAHOKOV se čtvercovými oky je druhým nejrozšířenějším typem tahokovu. Disponuje větším procentem volné plochy než v případě tahokovu s kosočtvercovými otvory. Orientaci ok lze otáčet o 90° aniž by docházelo k výrazným změnám designu. I vzhledem k této vlastnosti se často využívá ve vzduchotechnice.
 
TAHOKOV s kruhovými oky má ze všech druhů tahokovů nejmenší propustnost (volnou plochu v %). Velmi často se využívá jako náhrada děrovaného plechu, přestože tvar oka není dokonalý kruh.
 
TAHOKOV s šestihrannými oky je zajímavý především pro svůj design. Často se z něj vyrábí jedinečné architektonické prvky. Nevýhodou u těchto tahokovů je menší škála nástrojů a tudíž i menší variabilita výroby. Obvykle bývají tyto tahokovy dražší v porovnání s kosočtvercovými a čtvercovými typy. V případě větší tloušťky plechu se tento typ tahokovu využívá i pro pochůzné účely.
 
TAHOKOV pochůzkový je určený především pro využití jako pochozí lávky apod. Jedná se o bezodpadní výrobu, proto je obvykle cena tahokovu v porovnání s obdobnými výrobky příznivější. Tahokovy jsou vyráběny v souladu s normou DIN 791. Výrobek prošel v poslední době rozsáhlým vývojem a vzhledem k mnohostrannému použití jeho obliba neustále roste.
 
TAHOKOV pro architekturu je moderním materiálem pro využití v architektuře a stavebnictví pro návrhy výjimečných interiérů a exteriérů – variace fasádních prvků, opláštění budov, podhledů, balkonových výplní, zástěn a další.

Plechy dělíme na přístřihy a formáty podle Vašich požadavků a ohýbáme na standardní i atypické prvky podle výkresu.

Hliníkový tahokovTahokov s velikostí oka 8/4Tahokov s kosočtvercovým okemTahokov - čtvercové oko

Katalog ke stažení |   Plechy tahokov  |